Hangi İl de Daha Çok Travesti Var?

Travestilerin kendilerini yıllarca gizlemelerine karşılık son yıllarda Türkiye’nin hemen hemen her ilinde travestiler ile karşılaşmak mümkün oluyor. Spor salonlarında, kafelerde, barlarda, kulüplerde ve daha bir çok yer de travestileri aramızda görüyoruz. Şahsi fikrim cinsel tercihlerinden dolayı insanları yargılamak yerine onları daha fazla topluma kazandırabilmek yönünde. Çoğu travesti güzel okullardan mezun olmuş ama mesleklerini dışarıdaki ön yargılardan dolayı icra edemeyen kişiler. Umarım ki ileride yeni gelişen nesillerimizin daha anlayışlı olmasıyla bunu da aşabiliriz.
İstanbul Travestileri yoğunluk bakımından en fazla travestiye rastladığımız il olarak ortaya çıkıyor. Burada travestileri Anadolu Yakası Travestileri ve Avrupa Yakası Travestileri olarak dağılmış durumdalar. Genel de Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul olduğu için eğlence ve yaşam standartları burada üst seviyede. Belki de bu nedenledir ki eğlence ve gece hayatını seven travesti arkadaşlarımız burayı tercih ediyorlar. Yurt dışından ülkemize gelen turist yoğunluğu da düşünülürse aslında onları anlamak mümkün, İstanbul’da her an turist birisiyle tanışıp güzel vakit geçirme olasılıkları çok yüksek.
Ankara Travestileri ise yoğunluk bakımından en fazla travestiye sahip ikinci il olarak karşımıza çıkıyor. Ankara Travestileri genel de Esat Travestileri, Hoşdere Travestileri, Kızılay Travestileri ve Tunalı Hilmi Travestileri bölgelerinde ikamet ediyorlar. Ankara’nın eğlence ve gece hayatının da Tunalı Hilmi Caddesi civarında yaşamadığını düşünürsek bu bölgeleri seçmeleri gayet doğal gözüküyor. Ankara fazla turist almayan ve İstanbul’a göre daha kapalı bir yer olduğu için burada genelde daha az eğlence ve heyecan arayıp yaşadığı şehrin daha derli toplu olmasını isteye travestiler tercih ediyorlar muhtemelen.
İzmir Travestileri ve sonrasında Bursa Travestileri yoğunluk bakımından üçüncü ve dördüncü sırayı alan iller. Bu illerde de yine travestilerin yoğun olarak yaşadığı bölgeler eğlence mekanlarına yakın yerlerde. Yani hangi il olursa olsun gece eğlence mekanlarında travesti ile karşılaşmanın mümkün. Umarım ki bundan sonra görünürlükleri daha fazla artar ve kendilerini sosyal ortamlarda daha fazla görerek muhabbet etme şansına sahip oluruz.

About admin

Check Also

Sakarya Travesti Yaşamı Nasıl?

Sakarya Travesti bireylerin yaşamları çeşitli zorluklarla dolu olabilir. Sakarya Travesti, cinsiyet kimliği olarak doğdukları cinsiyetle …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir